Практика ОР Бакалавр

Практика студентів кафедри методики викладання образотворчого і декоартивно-прикладного мистецтва та дизайну є цілісною системою, що складається з певних структурних компонентів. Види практики з даної спеціальності, їх тривалість і термін проведення визначаються освітньо-професійною програмою та навчальним планом. При підготовці освітнього рівня бакалавр, складовими практичної підготовки студентів на кафедрі методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника є такі види практики:

Навчальна пленерно-етнографічна практика:

Пленерна практика

Тижневий пленер відбувається для студентів І курсу (І семестр) живописних місцях Карпат (смт. Микуличин). Мета практики – навчити студентів використовувати засоби та методи пейзажного живопису у природньому середовищі.

 

                      

 

    Етнографічна практика

Тижнева етнографічна практика відбувається для студентів І курсу (ІІ семестру) з метою ознайомити та вивчити етнографічні особливості регіону Західної України. Проходить на базі Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею та Коломийського національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. Завданням студентів є виконання ескізів та зарисовок автентичних предметів побуту народних ремесел і художніх промислів.

 

Виробнича (педагогічна) практика

Проводиться в загальносвітніх та навчальних закладах I-III ступенів  та позашкільних навчальних закладах освіти та мистецтва м. Івано-Франківська, які є базовими для університету (відповідно до підписаних угод), для студентів   ІV курсу, у 8 семестрі.

У перелік баз практики кафедри увійшли Івано-франківські загальноосвітні школи : № 5, № 11, № 15, № 16, № 18, № 19, № 22, школа-ліцей № 23, Угорницька школа-інтернат для дітей сиріт, Українська гімназія № 1, гімназія № 2, ВХПУ № З, ПТУ № 1, а також Івано-Франківська міська дитяча художня школа та Івано-Франківський центр дитячої  та юнацької творчості.

В усіх перелічених навчальних закладах наявна сучасна навчально-матеріальна база, що забезпечує викладання предметів художньо-естетичного циклу на високому методичному та фаховому рівнях. Навчально-виховний процес здійснюють досвідчені вчителі, в основному випускники кафедри.

Мета виробничої (педагогічної) практики – підготовка студентів до виконання функцій вчителя предметів художньо-естетичного циклу та класного керівника.

На IV курсі студенти проходять практику в 5-7 класах загальноосвітніх шкіл, а також в ліцеях, гімназіях тощо.

Студенти проходять практику під керівництвом методистів фахової кафедри, методистів кафедр педагогіки і психології, вчителів-предметників, класного керівника.

Під час проведення уроків художнього циклу та позакласних заходів особлива увага приділяється ознайомленню учнів з історією народного та образотворчого мистецтва Прикарпаття, та України в цілому.