Залучення професіоналів-практиків до освітнього процесу

Лекція-демонстрація Людмили Хімейчук для студентів

4 квітня  2024 р. старший викладач кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Тетяна Гімон та студенти групи СО(ОМ)м-12 відвідали лекцію-демонстрацію лікарки, науковці, мисткині Людмили Хімейчук. В ході зустрічі студенти дізналися про концепції здоров’я та взаємодії людини з навколишнім світом, через асоціативні образи. Крім цього на відвідувачів очікував майстер-клас з техніки написання “Даят”.

Проведення лекції для студентів кафедри на тему “Етнографічні особливості Бойківщини”

22 березня 2024 н. р. для студентів кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну було проведено пізнавальну лекцію  на тему “Етнографічні особливості Бойківщини” Боян-Гладкою Світланою Петрівною – кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології і археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. В аспектах дослідження декоративно-прикладного мистецтва Бойківщини виділено найбільш притаманні для цього етнорегіону види. На основі етнографічних експедицій Світланою Петрівною зібраний цінний матеріал, що свідчить про розвиток ремесел до наших днів. Зокрема, привертають увагу вишивка, писанкарство, різьблення, гончарство та лозоплетіння презентовані в медіаслайдах. Головна увага звернена на збереження та відновлення традиції декоративно-прикладного мистецтва, ідентифікації національного художнього коду, вивчення орнаментальної спадщини бойків як джерела натхнення для творчості. В ході розповіді студенти мали можливість визначити територіальні межі Бойківщини, розглянути художні особливості різних видів декоративно-прикладного мистецта Бойківщини, осягнути красу та  естетику виробів. Проведено обговорення результатів та підведено підсумки зустрічі – професором, завідувачем кафедри Богданом Тимківим, старшим викладачем Тетяною Гімон та доцентом Марією Дяків. Світланою Боян-Гладкою запропоновано провести екскурсію в музеї кафедри етнології і археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, що дозволить студентам четвертого курсу збагатитись знаннями та розширити збір ілюстративного матеріалу для виконання кваліфікаційної бакалаврської роботи.

 

Екскурсія для студентів спеціальності 032 “Історія та археологія” навчальними майстернями

18 березня 2024 р. на кафедру методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації завітали студенти спеціальності 032 «Історія та археологія» під супроводом кандидата історичних наук, доцента кафедри етнології і археології Боян-Гладкої Світлани Петрівни та старшого викладача кафедри Кочкіна Ігоря Тарасовича. Захід був проведений з метою обміну досвідом між кафедрами, вивченням етнографічних традицій збережених у видах декоративно-прикладного мистецтва Прикарпаття які популяризуються на кафедрі, залученням професіоналів-практики до організації і реалізації освітнього процесу. Екскурсію навчальні аудиторії-музеї провів професор, завідувач кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Богдан Тимків, який на конкретних прикладах (виробах) продемонстрував напрями розвитку сучасного та народного декоративно-прикладного мистецтва. Студенти та викладачі у навчальних майстернях мали можливість пізнати технологічні процеси створення виробів ювелірного мистецтва старшим викладачем кафедри Віталієм Городецьким. Вивчаючи історичні аспекти формування матеріальної культури нашого регіону важливо зрозуміти та пізнати художні особливості створення виробів за традиційними та інноваційними методами. Тому такі пізнавальні зустрічі розширюють світогляд здобувачів освіти, надають нових знань, посилюють увагу до мистецької складової, розвивають естетичний смак та популяризують в наш час декоративно-прикладне мистецтво.