Хроніка навчальної практики (музейна) 2024 р.

Екскурсія до Національного заповідника “Давній Галич”

12 лютого 2024 р. відбулась екскурсія до Національного заповідника “Давній Галич” для студентів 1 курсу спеціальності Середня освіта (Образотворче мистецтво) кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну згідно навчальної практики (музейної). В супроводі керівника-методиста практики завідувача кафедри, професора Богдана Тимківа, студенти ознайомились з багатостолітньою історією заповідника “Давній Галич”, а саме з колекцією старожитностей музею у митрополичих палатах, відвідали Галичину могилу (курган розташований на найвищій точці Крилоського городища), побачили Старостинський замок та ознайомились з пам’ятками народної архітектури та побутом етнографічних регіонів Прикарпаття в музеї Архітектури та етнографії. Грунтовне вивчення та пізнання культурних та мистецьких памя’ток нашого краю, як скарбниці духовного та художнього натхнення для студентів є важливим практичним досвідом. Формування професійного ставлення до збереження об’єктів та предметів історичної спадщини Прикарпаття  є ще одним завданням навчальної практики (музейної), яке актуальне в часі військового сьогодення. Набуті знання з історії, археології та мистецтвознавства допоможуть у педагогічній, художній, науково-дослідній, науково-просвітницькій професійній діяльності. Тому наочне вивчення музейної структури Національного заповідника “Давній Галич” є вагомим заходом у процесі практичної підготовки студентів.

Пізнавальні екскурсії до Музею Мистецтв Прикарпаття та Івано-Франківського краєзнавчого музеїв

В ході проведення навчальної практики (музейної) для студентів 1 курсу спеціальності Середня освіта (Образотворче мистецтво) кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну було проведено пізнавально-навчальну та ознайомчу екскурсії в Музей Мистецтв Прикарпаття та в Івано-Франківський краєзнавчий музей. Під керівництвом завідувача кафедри, професора Тимків Б. М. та за участю працівників та керівництва музеїв, студенти мали змогу оглянути діючі експозиції, відчути красу та цінність творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Прикарпаття.  Студенти отримали знання з історії розвитку декоративно-прикладного мистецтва, як вагомого чинника впливу на культуру не тільки минулого, а й сьогодення. Важливість збереження мистецької спадщини викликало неабияке зацікавлення та стало предметом обговорення. Кафедра щиро вдячна за цікаву ознайомчу екскурсію працівникам та керівництву музеїв.

Підведення підсумків

Завершальним етапом проведення навчальної практики (музейної) для студентів 1 курсу кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну стало підведення підсумків. Методистом практики – завідувачем кафедри, професором Богданом Тимківим було визначено позитивні аспекти практичної підготовки студентів в ході проведеної практики, розглянуто тенденції розвитку музейної справи на Прикарпатті, проведено аналіз виконаних завдань. Доцільно зауважити, що навчальна практика (музейна) – це підготовка майбутнього художника-педагога до наукової діяльності, збагачення знаннями про образотворче та декоративно-прикладне мистецтво нашого краю, наочне пізнання особливостей функціонування та роботи музеїв. Завдяки поставленим завданням студенти навчились вести збір матеріалу, проводити аналіз художніх особливостей творів декоративно-прикладного мистецтва, визначати етапи роботи над підготовкою екскурсії.