Навчально-методична діяльність

Участь викладача кафедри доцента Василя Корпанюка в обласній виставці-конкурсі писанки як члена журі

З 03 по 10 квітня 2025 р. проведено обласну виставку-конкурс писанки, серед закладів зазальної середньої позашкільної освіти міста Івано-Франківська. Викладач кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну доцент Василь Васильвич Корпанюк є членем жюрі.

Участь завідувача кафедри у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з трудового навчання як Експерта-консультанта

14 лютого 2025р. професора Тимківа Б. М. , завкафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Навчально-наукового інституту мистецтв, було залучено до організації та проведення Всеукраїнської учнівської олімпіаді з трудового навчання як Експерта-консультанта.
У ході олімпіади професором проведена профорієнтація з 64 учнями з 62 шкіл та проінформовано 24 учителів і 20 членів журі щодо вступної кампанії з різних спеціальностей Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.

Курси підвищення кваліфікації

Впродовж двох тижнів викладачі кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ( доц. Гнатюк М.В., доц. Дяків М.В. та старші викладачі Городецький В.І. і Гімон Т.С. ) успішно передавали свої практичні та теоретичні знання викладачам мистецьких шкіл на курсах підвищення кваліфікації Навчально-наукового центру професійної освіти і карʼєри впродовж життя Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Відбувся обмін педагогічним досвідом, велось обговорення цікавих тем, ознайомлювались з новими методиками та техніками творчої роботи, вели обговорення важливих питань роботи сучасного педагога. Зокрема, слід відзначити проведені практичні заняття старшого викладача Гімон Т.С по темі ” Властивості фоамірану. Об’ємно-просторова пластика” – новітнє рішення творчої роботи із сучасним синтетичним матеріалом фоамірантом. Також була всесторонньо презентована спеціальність 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво), визначено пріороітети навчання та моживості вступу.

 

 

Участь завідувача кафедри ІІІ  етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання як Експерта-консультанта

16.02.2024 р. відбувся  ІІІ  етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Ліцею імені Вʼячеслава Чорновола Івано-Франківськоі міської ради для учнів старших класів. Експерт-консультант олімпіади – завідувач кафедри, професор Богдан Тимків в ході проведення олімпіади здійснив профорієнтаційну роботу серед учнів, ознайомивши їх з можливостями вступу на спеціальність 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво). Потенціал творчих здібностей обдарованої молоді був розкритий у прикладних завданнях олімпіади. Учні мали можливість втілити в матеріалі художні задуми, представити свій хист у виконанні робіт, збагатитись новими знаннями.
Положення ІІІ  етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання викладені у Наказі.

Методико-педагогічний семінар

8 лютого 2024 р. кафедрою методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну спільно з Івано-Франківським центром дитячої та юнацької творчості проведений методико-педагогічний семінар. З темою “Обмін досвідом, інформацією та методами інноваційної практичної  роботи в організації освітнього процесу у ЗПО ” виступила Надії Шаблій – завідувачка методичним відділом Івано-Франківського центру дитячої та юнацької творчості та з темою «Сучасні методи створення анімаційних фільмів» виступив Віталій Городецький – старший викладач кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну.

З підсумками методико-педагогічного семінару виступили Ірина Волинська – директор Центру дитячої та юнацької творчості та Богдан Тимків – професор, завідувач кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну. Зокрема, Богдан Тимків наголосив на оновленій освітній програмі Середня освіта (Образотворче мистецтво) та підняв питання профорієнтації.  Кафедра методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну вдячна за проведення спільного методико-педагогічного семінару.