ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Навчально-науковий інститут мистецтв
кафедра методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Кафедра створена у 2016 р. на базі кафедри декоративно-прикладного мистецтва і етнодизайну, яку очолює Заслужений діяч мистецтв України, Номінант Національної премії імені Тараса Шевченка (2013 р.), доктор філософії, професор Тимків Богдан Михайлович.
Професорсько викладацький склад кафедри: 1 професор, 4 доценти (1-кандидат педагогічних наук, 3 – кандидати мистецтвознавства), Заслужений діяч мистецтв України, Заслужений художник України, члени Національної спілки художників України, члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член спілки дизайнерів України.
Кафедра готує фахівців із спеціальності «014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво)». Для повноцінної підготовки майбутніх висококваліфікованих вчителів образотворчого мистецтва та керівників гуртків, студій з дизайну, декоративно-ужиткового мистецтва на кафедрі створено навчальні майстерні з кераміки, ковальства, ювелірного мистецтва, ткацтва та художньої обробки шкіри, а також дві аудиторії-музеї, де в експозиції представлені мистецькі твори викладачів та студентів, що яскраво відображають творчу діяльність кафедри.
Викладачі та студенти кафедри постійно беруть участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних мистецьких виставках та науково-практичних конференціях, семінарах, творчих пленерах, конкурсах, а також займаються науково-дослідною та навчально-методичною діяльністю. Завдяки зусиллям завідувача кафедри Богдана Тимківа та доктора мистецтвознавства, професора кафедри Юрія Лащука в 1994 році була відкрита аспірантура зі спеціальності «Декоративне і прикладне мистецтво».
Кафедра активно співпрацює з провідними мистецькими закладами вищої освіти України та Республіки Польщі, зокрема з такими польськими ЗВО: Кошалінською політехнікою (Інститутом мистецтв), Варшавською академією мистецтв, Гданською академією мистецтв. На підставі укладених Угод про співпрацю, здійснюється обмін студентами для проведення пленерно-етнографічних практик та стажування викладачів. А в травні 2023 р. в межах Міжнародної програми студенської мобільності «ЕРАЗМУС +» 15 студентів нашої спеціальності відповідно до Проєкту пройшли програму мобільності у Сопотській академії наук.
Таким чином, науково-дослідна, навчально-методична та творча діяльність викладачів кафедри відзначається ефективністю, різноманітністю форм і напрямів, сприяє підвищенню фахового рівня майбутніх художників-педагогів.