Наукові здобутки студентів

Наукова діяльність Бернацької Анастасії
Бернацька Анастасія Михайлівна, студентка групи СО(ОМ)з-42 кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, взяла участь у науково-практичній конференції педагогічних працівників Коломийського педагогічного фахового коледжу Івано-Франківської обласної ради, яка відбулася 13 березня 2025 року.
Конференція проходила у чотирьох секціях за участі 31 педагогічного працівника.
Бернацька Анастасія виступила в Секції 3 (медіацентр) з доповіддю на тему: «Писанкарство Гуцульщини та методи розпису на гурткових заняттях».
У своїй доповіді вона розглянула писанкарство як невід’ємну частину гуцульської культури, що має глибоке історичне коріння та є важливим елементом національної ідентичності.
Було висвітлено значення писанкарства у вихованні національної свідомості та розвитку творчих здібностей молоді, а також методику його викладання на гурткових заняттях. Особливу увагу приділено поетапному процесу створення писанки — від підготовки до завершення, з демонстрацією технік воскового розпису та фарбування.
Заняття з писанкарства не лише сприяють оволодінню мистецькими навичками, а й формують повагу до національної спадщини, розвивають естетичний смак і креативне мислення.
Тези доповіді подані до друку у Збірнику матеріалів науково-практичної конференції педагогічних працівників та науково-практичної конференції студентів Коломийського педагогічного фахового коледжу Івано-Франківської обласної ради.
Організувала та провела такі заходи:
– Майстер-клас «Сяючі зірки» (27.11.2024) для студентів відділення образотворчого мистецтва Коломийського педагогічного фахового коледжу Івано-Франківської обласної ради.
– Презентація можливостей Mozaik «Сім кольорів, сім нот» для уроку мистецтва у 1 класі (22.02.2024) для студентів Коломийського педагогічного фахового коледжу Івано-Франківської обласної ради.
– Майстер-клас «Пташка» (27.10.2023) для вихованців бФ «Крокус».
– Майстер-клас «Писанкарство» (04.05.2023) для учнів Коломийських ліцеїв.
– Майстер-клас «Весняний ранок» (27.03.2023) у рамках програми «Розвиток професійних компетентностей вчителя НУШ» для вчителів початкових класів.
Участь в освітніх курсах, таких як курс компанії EdPro (2023 р.), де успішно завершила кілька модулів, зокрема:
– Модуль №1 освітнього курсу «Основи роботи з mozaBook та mozaWeb» (17.10.2023 р.)
– Модуль №2 освітнього курсу «Використання програмного комплексу Mozaik в дистанційній освіті» (19.10.2023 р.)
– Модуль №2 «Використання програмного комплексу Mozaik для НУШ 1-4 класи» (20.10.2023 р.)
– Модуль №2 «Використання програмного комплексу Mozaik для НУШ 5-6 класи» (20.10.2023 р.)
Пройшла підвищення кваліфікації в Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти Івано-Франківської обласної ради у період з 10.02.2025 р. по 14.02.2025 р.
Навчалась у групі «Учителі (викладачі) образотворчого мистецтва, мистецтва, керівники гуртків. Варіант 4 (УОМ)» за такими навчальними модулями:
 1. Розвиток цифрової компетентності
 2. Особливості викладання навчальних предметів мистецької освітньої галузі
 3. Формування національної ідентичності у здобувачів освіти
Удосконалила професійну компетентність щодо:
– використання цифрових ресурсів та інструментів в освітньому процесі;
– застосування сучасних методів викладання предметів мистецької освітньої галузі;
– формування стійкої громадянської позиції у здобувачів освіти.
Також успішно завершила програму підвищення кваліфікації з теми «Магістральний міні-EdCamp Kolomyia “КолОсвіта: синергія партнерства і простір стійкості”» (27.03.2025 р.)
«Магістральний міні-EdCamp Kolomyia “Крізь терни до зірок: освітні інновації та перспективи”» (29.05.2024 р.).