Реалізація наукових та мистецьких проектів у рамках міжнародних угод про співпрацю з Варшавською академією мистецтв і Академією образотворчого мистецтва у Гданську (Польща) та Інститутом дизайну Кошалінської політехніки (Польща), а також з Технолого-природничим університетом (кафедра візуальних мистецтв) (Бидгощ) та з Сопотською академією прикладних наук (Польща).
В рамках академічної мобільності студентів по проєкту Еразмус+
Відділом міжнародної співпраці Сопотської академії прикладних наук разом з нашою кафедрою методики викладення образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну було реалізовано проєкт (Еразмус+) для 15 студентів кафедри у м. Сопоті з 22 по 26 травня 2023 року.
Відповідно до програми академічної мобільності було перезарахування студентам – 3 кредити ЄКТС ( у формі практик та зарахування до дисциплін з фаху.
Також в Сопотській академії була організовано Міжнародну виставку мистецьких робіт викладачів та студентів кафедри в рамках Міжнародної співпраці.
Історія співпраці з вище зазначеними закладами освіти:
Метою просвітницьких заходів є популяризація українського народного мистецтва, а також презентації сучасних здобутків вітчизняних мистецьких шкіл серед студентської молоді зарубіжних навчальних закладів. Така різнобічна співпраця із зарубіжними ЗВО сприяє покращенню інтеграційних процесів до європейського мистецько-освітнього простору; розвитку академічної мобільності учасників освітнього процесу; розробленню нових проєктів і міжнародних програм; актуалізації питань впровадження інноваційних підходів у зміст й організацію мистецько-педагогічної освіти.
У контексті розглянутих аспектів інтеграційної діяльності ЗВО можна виокремити здобутки кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (ПНУ).
З метою підвищення якості вищої освіти, ефективності наукових досліджень, конкурентоздатності здобувачів вищої освіти та залучення світового наукового потенціалу до українського освітнього процесу, гармонізації освітніх стандартів навчальних закладів-партнерів ЗВО в ПНУ діє Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу.
Інтернаціоналізація ЗВО здійснюється шляхом підписання й реалізації угод про співпрацю з зарубіжними партнерами: Інститутом дизайну Кошалінської політехніки (РП); Технологічно-природничим університетом в Бидгощі (кафедра візуальних мистецтв); Варшавською академією мистецтв (РП).
Плідною була також діяльність кафедри з Інститутом дизайну Кошалінської політехніки у напрямку проведення спільних Міжнародних науково-практичних конференцій та виставок. Так, у 2014 році в Івано-Франківську відбулася перша спільна Міжнародна виставка «Ідентифікація / Інтеграція. Дизайн», результатом якої стало довідкове видання з однойменною назвою (уклад. Б. Тимків, Я. Ойжановський). Довідник знайомить з особливостями сучасного мистецтва Польщі та України, що сприяє розширенню знань про досягнення в галузі різних видів мистецької діяльності обох країн.
Участь викладачів кафедри 15-17 травня 2014 р. у Міжнародній науково-практичній конференціі «Дизайн у контексті культурних практик і теоретичних парадигм ХХ–ХХІ ст.» (м. Івано-Франківськ), а також участь у виставці пластичних мистецтв в Івано-Франківському обласному краєзнавчого музею.
В 19–20 листопада 2015 р. у м. Гданськ-Оліва викладачі та студенти кафедри взяли участь у Міжнародній науковій конференції «DESIGN A SZTUKA», та представили свої мистецькі твори на Міжнародній виставці у Національному музеї у Гданську, в результаті чого видано спільну монографію «Design a sztuka. Reflekje. Designvsart. Cogitations».
На цій Міжнародній конференції прийняли участь та представили свої мистецькі твори проф. Богдан Тимків, доц. Василь Корпанюк, доц. Юрій Юсипчук, доц. Оксана Сем’яник, старші викладачі Оксана Веретко, Віталій Городецький, Меланія Сеник, Лідія Стефанишин та Тетяна Портечин (Гімон).
Багатогранною була і співпраця з Технологічно-природничим університетом в Бидгоші (кафедра візуальних мистецтв) (РП). Так, спільно з викладачами кафедри візуальних мистецтв проведено Міжнародну виставку «MIGRACIE» в лютому 2018 року. Окрім цього, в межах академічної мобільності проф. Тимків Б. М. на кафедрі візуальних мистецтв читав лекції і проводив практичні заняття ( 2017-2018 н.р.)
Таким чином, реалізація зазначених напрямків інтеграційної діяльності уможливлює здійснення підготовки конкурентоспроможних педагогічних працівників, здатних розв’язувати актуальні проблеми розвитку мистецької та педагогічної освіти.
Прагнення ЗВО інтегруватися до міжнародного мистецько-освітянського простору зумовлює розвиток інтеркультурної художньої педагогіки, а оптимізація цього процесу активізує діяльність, яка веде до поглиблення міжнародних зв’язків, а також до розширення наукових досліджень у цій галузі.
З метою підвищення якості вищої освіти, ефективності наукових досліджень, конкурентоздатності здобувачів вищої освіти та залучення світового наукового потенціалу до українського освітнього процесу, гармонізації освітніх стандартів навчальних закладів-партнерів ЗВО діє Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу.
Інтернаціоналізація ЗВО здійснюється шляхом підписанням договорів та угод:
– Договір № 26-с/12 між Інститутом взорніцтва Кошалінської політехніки, Польща та ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника» від 01. 10. 2012 р.;
– Угода між Технологічно-природничим університетом в Бидгоші (кафедра візуальних мистецтв), Польща та ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника» від 26. 10. 2012 р..
– Договір про співпрацю 23с/22 між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ, Україна) та Варшавською академією мистецтв (Варшава, Республіка Польща) від 12.04.2022.;
Відповідно до вищевказаних угод, кафедрою методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну практикується вивчення досвіду науково-дослідної та творчої діяльності викладацького складу, навчально-методичної документації, а також запроваджено стажування викладачів, на основі міжнародного співробітництва, суб’єктами якого є ЗВО та:
- Інститут взорніцтва Кошалінської політехніки (Польща). В 2013-2014 роках відбувся обмін студентами в межах пленерної практики; проф. Тимків Б.М. читав лекції і проводив практичні заняття в 2012-2013 н.р.,2013-2014 н.р.,20114-2015 н.р., 2015-2016 н.р. викладачі кафедри – доц. Семяник О.В., старші викладачі Веретко О.І., Стефанишин Л.Р. проходили стажування, в Інституті взорніцтва Кошалінської політехніки 2013-2016 роках.
- Спільні міжнародні наукові конференції та виставки (у конференціях брали участь проф. Б.М. Тимків, доц. В.В. Корпанюк, доц. Ю.В. Юсипчук, доц. О.В. Сем’яник, ст. викладачі О.І. Веретко, В.І. Городецький, М.М. Сеник, Л.Р. Стефанишин). Спільно було видано монографію «Design a sztuka. Reflekje. Designvsart. Cogitations» та довідкове видання про Міжнародну виставку «Ідентифікація / Інтеграція. Дизайн: мистецька і наукова діяльність викладачів кафедри та викладачів Інституту взорніцтва (дизайну) Кошалінської політехніки».,Міжнародна наукова конференція „DESIGN A SZTUKA”, Гданськ-Оліва, ( національний музей у Гданську) 19–20 листопада 2015 р., Міжнародна конференція “Дизайн у контексті культурних практик і теоретичних парадигм ХХ–ХХІ ст.”, м. Івано-Франківськ, 15-17 травня 2014 р. (виставкова зала Івано-Франківського краєзнавчого музею).
- Технологічно-природничий університет в Бидгоші (кафедра візуальних мистецтв), Польща. Спільно з викладачами кафедри візуальних мистецтв проведено Міжнародну виставку «MIGRACIE» в лютому 2018 року. Проф. Тимків Б.М. на кафедрі візуальних мистецтв читав лекції і проводив практичні заняття в 2017-2018н.р.
- Професору Тимківу Богдану Михайловичу вдалось налагодити партнерські стосунки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника із Академією образотворчого мистецтва у Гданську та Сопотською академією прикладних наук, що сприяло підписанню ДОГОВОРІВ про міжнародну співпрацю ректорами закладів вищої освіти.
Відеоролик про Міжнародну діяльність кафедри можна переглянути за посиланням –
https://kmvodpmd.pnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/18/2022/09/UGSjgaho.mp4
Договір з Інститутом дизайну і прикладного мистецтва Кошалінської політехніки
Угода з Технологічно-Природничим Університетом ім Я. і Є. Сьнядецьких (м. Бидгощ)
Співпраця із Сопотською академією прикладних наук
Договір з Академією образотворчого мистецтва у Гданську
ЕРАЗМУС + із Сопотською академією прикладних наук