Майстер-клас для дітей захисників “Турбота про родину героя”

У Обласному Краєзнавчому музеї 25 квітня 2024 р. у межах проєкту “Турбота про родину Героя” для дітей наших захисників був проведений майстер-клас з розпису писанок. Участь у заході брали викладачі кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Оксана Веретко та Марія Дяків, які навчали діток поетапній роботі з нанесення декору, розігріву у писачку воску, фарбуванню яєць тощо. Незважаючи на непрості для нашої країни часи, зацікавленість дітей давніми традиціями, спонукає поширювати практику проведення майстер-класів у передвеликодній період. Щирість та добро дитячих сердець закладені у писанкові візерунки, відзеркалюють найкращі сподівання українців на перемогу. Закарбовані ще нашими предками символічні зображення світу є своєрідними оберегами не тільки для кожної родини, а й для всієї України. Тому важливо, щоб кожна дитина духовно збагатилась новими емоціями, пізнала чарівний світ художньої творчості та у спілкуванні з майстрами віднайшла для себе чимало цікавої та пізнавальнолї інформації. Особливо, викладачам кафедри запам’ятався юний учасник майстер-класу Степан, який вперше взяв до рук писачок та із захватом виводив солярні елементи на поверхні яйця. Разом з Оксаною Веретко Степан опускав яйце у барвисті фарбники – спочатку жовтий, наступний червоний, а після нанесення третього шару воску в синій та темно-зелений. І в результаті на опуклій поверхні з’явились фантастичні абриси, підсилені переливами кольорових тонів. На завершення Степан зняв віск та пообіцяв, що виконане ним яйце буде символом цьогорічного Великодня і він неодмінно навчить своїх однолітків розписувати писанки. Обіймаючи в подяку Оксану Веретко та Марію Дяків Степан радісно усміхався і ця посмішка свідчить про позитивний досвід знайомства з технологією роспису писанок завдяки професійній роботі викладачів.

Кафедра дякує організаторам заходу за чудову можливість долучитись до спільної роботи в проведенні майстер-класу!

Щиро дякуємо Нашим Захисникам за можливість жити та займатись творчістю!