Звіт про Міжнародну діяльність кафедри на засіданні Вченої ради Навчально-наукового інституту мистецтв

31 березня 2021 року на засіданні Вченої ради Навчально-наукового інституту мистецтв завідувачем кафедри Тимківим Б.М. було прозвітовано про Міжнародну діяльність кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну

Відеоролик про Міжнародну діяльність кафедри можна переглянути за посиланням:

З метою підвищення якості вищої освіти, ефективності наукових досліджень, конкурентоздатності здобувачів вищої освіти та залучення світового наукового потенціалу до українського освітнього процесу було організовано кафедрою
підписанням договорів та угод із ЗВО Республіки Польщі:

– Договір № 26-с/12 між Інститутом мистецтв Кошалінської політехніки (РП)
та Прикарпатським національним університетом імені В.Стефаника» від 01. 10.
2012 р.;
– Угода між Технологічно-природничим університетом в Бидгощі (кафедра
візуальних мистецтв) (РП) та Прикарпатським національним університетом
імені В.Стефаника» від 26. 10. 2012 р..
Відповідно до вищевказаних Договорів ( угод), кафедра практикує вивчення досвіду науково-методичної та творчої діяльності викладачів ЗВО Польщі , а також запроваджено стажування викладачів та обмін студентами, на основі міжнародного співробітництва. З Інститутом мистецтв Кошалінської політехніки відбувся обмін студентами в межах пленерної практики в 2013-2014 н.р. А 2012-2016 роках в цьому ж Інституті мистецтв проходили стажування,– проф. Тимків Б.М , доц. Семяник О.В. старші викладачі Веретко О.І., Стефанишин Л.Р. Після чого проф. Тимків Б.М. був запрошений читати лекції і проводити практичні заняття з 2012-2016 рр. А у 2017-2018 н.р. запрошений для читання лекцій на кафедру візуальних мистецтв Технологічно- природничого університету в Бидгощі. А в лютому-березні 2018 р проходили стажування на нашій кафедрі доцента Катерина Третин та професорка Анна Бохеник- зав кафедрою візуальних мистецтв вище згаданого університету(РП)

Відповідно до угод про міжнародне співробітництво кафедрою були проведені спільні Міжнародні науково-практичні конференції та мистецькі виставки:

Так з 16.07.- 20.08. 2014 р кафедрою організовано Міжнародну мистецьку виставку «Ідентифікація / Інтеграція. Дизайн: викладачів нашої кафедри та викладачів Інституту мистецтв Кошалінської політехніки в Центрі польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківську та видано спільне довідкове видання про дану Міжнародну виставку. Кафедрою проведено Міжнародну мистецьку виставку та науково-практичну конференцію „DESIGN A SZTUKA”, Гданськ-Оліва, в Національному музеї у Гданську (19–20 листопада 2015 р)., Спільно видано монографію «Design a sztuka. Викладачі кафедри взяли участь у Міжнародній конференції “Дизайн у контексті культурних практик і теоретичних парадигм ХХ–ХХІ ст.”, м. Івано- Франківськ, 15-17 травня 2014 р. (виставкова зала Івано-Франківського краєзнавчого музею). Проф. Богданом Тимківим спільно з проф. Анною Бохеник – зав. кафедрою візуальних мистецтв Технологічно-Природничого університету в Бидгощі, організовано Міжнародну мистецьку виставку «MIGRACIE» в приміщенні «АРЕНА-ЦЕНТР» м. Івано-Франківська ( 15 лютого – 31 березня 2018 р.), де були представили творчі роботи митців кафедри та митців з Польщі, Чехії, Литви, Болгарії.

Кафедра спільно з викладачами факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка організувала Міжнародну науково-практичну конференцію “Мистецтво у нелінійному просторі” у якій взяли участь викладачі нашої кафедри у 2019 р. Викладачі кафедри взяли участь у Міжнародній науковій інтернет-конференції
«Мистецтво української діаспори ХХ – поч. ХХІ ст. як складова системи національної культури» 2019 р. Взяли участь у ХІI Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції “Етнос. Культура. Нація” Дрогобицького державного педагогічного
університету ім. Івана Франка ( 15-16 жовтня 2020 р).