Проведення лекції для студентів кафедри на тему “Етнографічні особливості Бойківщини”

22 березня 2024 н. р. для студентів кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну було проведено пізнавальну лекцію  на тему “Етнографічні особливості Бойківщини” Боян-Гладкою Світланою Петрівною – кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології і археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. В аспектах дослідження декоративно-прикладного мистецтва Бойківщини виділено найбільш притаманні для цього етнорегіону види. На основі етнографічних експедицій Світланою Петрівною зібраний цінний матеріал, що свідчить про розвиток ремесел до наших днів. Зокрема, привертають увагу вишивка, писанкарство, різьблення, гончарство та лозоплетіння презентовані в медіаслайдах. Головна увага звернена на збереження та відновлення традиції декоративно-прикладного мистецтва, ідентифікації національного художнього коду, вивчення орнаментальної спадщини бойків як джерела натхнення для творчості. В ході розповіді студенти мали можливість визначити територіальні межі Бойківщини, розглянути художні особливості різних видів декоративно-прикладного мистецта Бойківщини, осягнути красу та  естетику виробів. Проведено обговорення результатів та підведено підсумки зустрічі – професором, завідувачем кафедри Богданом Тимківим, старшим викладачем Тетяною Гімон та доцентом Марією Дяків. Світланою Боян-Гладкою запропоновано провести екскурсію в музеї кафедри етнології і археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, що дозволить студентам четвертого курсу збагатитись знаннями та розширити збір ілюстративного матеріалу для виконання кваліфікаційної бакалаврської роботи.

Кафедра висловлює щиру подяку Світлані Боян-Гладкій за співпрацю та змістовну доповідь!