Майстер-клас – “Великодня писанка”

03 квітня 2024 р. відбувся майстер-клас “Великодня писанка” організований та проведений викладачами кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистетцва та дизайну доцентом Марією Дяків, старшим викладачем Оксаною Веретко, старшим викладачем Тетяною Гімон та доцентом кафедри етнології і археології  Світланою Боян-Гладкою для студентів кафедри етнології і археології  та студентів кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистетцва та дизайну Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Багате художньо-духовне життя українського народу є невичерпною скарбницею для вивчення. Культура етнічних регіонів Прикарпаття сформована на унікальних формах декоративно-прикладного мистецтва, серед яких чільне місце займає писанкарство. Традиції прикрашання великодніх яєць орнаментальними розписами збережені і в наш час. Інформативно-символічне наповнення писанок – це унікальне явище, що потребує вивчення та збереження. Тому основною метою проведення майстер-класу було, популяризувати серед молоді давнє ремесло, зацікавити графічною естетикою та виконати писанкові розписи.  Учасниками майстер-класу здійснено процес підготовки та  відтворення малюнку на опуклій поверхні яйця, виконано нанесення воску писачком та фарбування писанок за допомогою різнокольорових барвників. В результаті відбувся обмін досвідом, засвоєння технології роботи, візуалізація творчих ідей втілених у матеріалі, цікаве та пізнавальне проведення часу, дружнє спілкування.

Кафедра висловлює всім учасникам майстер-класу щиру подяку за участь!